25
Czer
10

Konami zgarnia nagrodę za najbardziej wymyślną ochronę przed piractwem

Do japońskich sklepów właśnie trafił Love Plus+, czyli druga część randkowej gry od Konami. Tak, to sequel tej gry z bohaterką której jeden gracz wziął ślub. Teraz będzie jeszcze więcej różnych wspólnych wydarzeń oraz jeżdżenie z DSem po Japonii – pojawiły się już pierwsze hotele, które ogłosiły kolaborację z Konami. Gracz musi zabrać konsolę i tam przenocować, a dzięki temu będzie mógł pobrać tylko w tym miejscu jakieś dodatkowe bonusy (wydarzenia? rozmowy?) do gry. Najciekawiej w tym wszystkim prezentują się jednak anty-pirackie zabezpieczenia. Już pierwsi śmiałkowie ściągnęli bowiem ROMy z internetu i spotkał ich nie lada zawód.

Po 100 dniach ona wciąż nie pozwala mi zostać jej chłopakiem. Kompletnie mnie ignoruje i nie przysyła żadnych wiadomości. Nie mają miejsca także żadne dodatkowe wydarzenia – brutalne.

To tylko jeden z opisów zasmuconych piratów. Konami wpadło na pomysł, aby ukarać złodziei modyfikując przebieg gry. Podczas gdy najważniejsze jest przekonanie do siebie wybranki i zdobycie jej serca, to właśnie to uniemożliwiono. Kradzione wirtualne kobietki są cały czas rozdrażnione i nie dają się do siebie przekonać. Szalenie pomysłowe i na swój sposób prawdziwe. Zdobyć wybrankę za darmo? W życiu też tak nie ma.

[źródło]

Reklamy

6 Responses to “Konami zgarnia nagrodę za najbardziej wymyślną ochronę przed piractwem”


 1. 1 ethnoe
  25 czerwca 2010 o 10:27

  Idealne zabezpieczenie 😀 Pewnie duża część rozdrażnionych piratów za punkt honoru postawiła sobie uwieść tą wirtualną dziewczynę za wszelką cenę i popędziła do sklepu po pełniaka.

 2. 2 kazz
  25 czerwca 2010 o 11:31

  Dziwne, ciekawe jak to osiągnęli. Przecież rom to kopia cyfrowa gry.

 3. 25 czerwca 2010 o 11:47

  Szkoda że już piraci stworzyli poprawkę.
  Aby wykryć wystarczy pewnie aby gra sprawdzała czy jest odpalana z carta albo szukała jakiejś elektroniki która mówi że to jest oryginał.

 4. 4 deusz
  25 czerwca 2010 o 12:54

  Że w ogóle ktoś gra w takie gry? 🙂

 5. 5 Xian
  26 czerwca 2010 o 07:12

  Zmyślni Ci twórcy. Przebili pomysłowością taksówki z GTA4 ;]

 6. 6 Dred
  26 czerwca 2010 o 20:29

  Ci co się dziwią, że takie komunikaty się wyświetlają podczas gry na romie – w grze Puggsy na Segę Mega Drive są podobne zabezpieczenia antypirackie i nie da się jej przejść na emulatorze. Oczywiście z zamysłu były to zabezpieczenia przed robieniem pirackich cartów w Chinach. 😉


Comments are currently closed.

Twitter

Reklamy

%d blogerów lubi to: