25
Czer
10

Cytat dnia: M.I.A. o przemocy w grach i w życiu

Koszulka z Soniciem? To na pewno nie przypadek.

Możecie mnie obrzucić kamieniami, ale przysięgam, że nie wiem kim jest M.I.A. Szybki rzut oka na Wikipedię pozwala ustalić, że jest Angielką tamilskiego pochodzenia ze Sri Lanki. I podobno nieźle śpiewa. Na początek może być. Tym bardziej, że dzisiejszą wypowiedzą udało jej się wskoczyć od razu na pierwsze miejsce naszego jednomiejscowego rankingu cytatów dnia. Cóż zatem padło z jej rozśpiewanych ust?

Już nie wiem co gorsze. Fakt, że widziałam tego (przemocy – dop. JT) w życiu sporo sprawił sporo problemów, ale teraz jest cała generacja amerykańskich dzieci oglądających przemoc na ekranach komputerów, a następnie wysyłanych do Afganistanu.

Oni czują, że znają przemoc, ale jej nie znają. Nie posiadając odpowiedniego zrozumienia przemocy, szczególnie bycia po stronie ofiary, powoduje po prostu, że ją źle interpretujesz i zadawanie przemocy jest łatwiejsze.

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale zapoznałem się pobieżnie z biografią artystki i chyba próbuje ona znaleźć powiązania pomiędzy wojną domową na Sri Lance i Duck Huntem.

I odnosząc się do pierwszej części wypowiedzi – tak, zdecydowanie gorsze jest granie w gry wideo, niż doświadczenie wojny domowej we własnym kraju. To chyba oczywiste?

[źródło]


6 Responses to “Cytat dnia: M.I.A. o przemocy w grach i w życiu”


 1. 1 Mariusz Stępień
  25 czerwca 2010 o 11:08

  Oj chyba źle kombinujesz… niepotrzebnie doszukujesz się w jej wypowiedzi tezy, jakoby gry miały wzbudzać przemoc/agresję czy być złe i niedobre. Moim zdaniem w ogóle nie to miała na myśli. Po prostu wskazuje różnicę pomiędzy ludzkim cierpieniem, a beztroskim zabijaniem w grach komputerowych. Mądrze mówi, ale Ameryki nie odkryła. Moim zdaniem.

  PS w przeciwieństwie do Ciebie nie zapoznałem się z biografią artystki, nie wiem kim ona jest i co robi na blogu growym, ale no tak to widzę właśnie 😉

 2. 2 Mariusz Stępień
  25 czerwca 2010 o 11:18

  aaa wiedziałem, że skądś ją znam! ja tam ją lubię 😉

 3. 25 czerwca 2010 o 11:21

  Mariusz, komu jak komu, ale czy naprawdę Tobie muszę tłumaczyć, że tam był „;)”? ;>

  Wiadomo, że COŚ w tym jest, ale ile w kółko można to samo mówić? Poza tym jeśli ona mówi „nie wiem co gorsze”, to znaczy, że ichniejsza wojna domowa była całkiem przyjemna. ;>

 4. 4 marvelous
  25 czerwca 2010 o 17:05

  ja ją jednak wolę słuchać, a nie czytać, bo bardzo przyjemną muzykę tworzy

 5. 5 Reven
  25 czerwca 2010 o 17:54

  Moim zdaniem, ona miała na myśli to, iż zabijając na ekranach telewizorów/monitorów, ludzie nie myślą o ofiarach, o ich rodzinach i życiu prywatnym, bo „ludziki w komputerze” siłą rzeczy ich nie mają. I takie osoby zabijając na prawdziwej wojnie też o tym nie myślą.

  Czy coś w tym stylu… 🙂

 6. 6 igor
  26 czerwca 2010 o 11:07

  Gwoli ścisłości, Maya (zmęczony jestem pisać jej nick) jest Tamilką, która w anglii zamieszkała będąc dzieckiem. Angielką jest tylko z obywatelstwa. I nie śpiewa (śpiewa słabo…). Chyba jedna z najbardziej utalentowanych i ciekawych artystek ostatniej dekady IMO (do tego ukonczyla St. Martins…).

  Poza tym to upraszczanie do duck hunta to rodem świeżaków z Poly/Onet.pl, ajm sory, spodziewałem się nieco wyższego poziomu po Tobie. Nowa płyta ma być mocno upolityczniona (jak zwykle) a wypowiedź pewnie nawiązuje do tego, że takimi grami masowo hoduje się żołnierzy.
  Inna sprawa, że M.I.A. lubi każdą dziedzinę życia nawiązać do wojny, ale na to przymykam oko, kiedy robi tak dobrą muzykę, na ^^ ^ Y ^ czekam z wywieszonym jęzorem.


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: