17
Czer
10

Nowe Wii? Nie zanosi się, ale jak już to 3D

Satoru Iwata w wywiadzie przeprowadzonym przez ekonomiczny dziennik Nikkei uchylił rąbka tajemnicy na temat przyszłości Wii. Przed konferencją Nintendo na E3 pojawiały się bowiem pojedyncze głosy, że może już czas na następcę i Reggie wyciągnia z rękawa asa. Nic takiego nie nastąpiło, natomiast poznaliśmy dość względną datę, kiedy na nowy sprzęt przyjdzie czas.

Wyświetlając obraz 3D na Wii, jakość staje się niewystarczająca, więc z tą technologią zaczekamy pewnie do następnej generacji sprzętu. Jeśli chodzi o czas jej wypuszczenia, to myślimy o punkcie, w którym 30% telewizorów stanowić będą te wyświetlające obraz w trzech wymiarach. Będę się tym trendom przyglądał.

Wygląda na to, że Nintendo się nie śpieszy i minie sporo czasu, zanim Wii zastąpimy nowym sprzętem. Mnie to osobiście nie cieszy, bo tę konsolę uruchamiam coraz rzadziej nie mogąc patrzeć na często kalającą oczy oprawę. Inna sprawa, że jeśli siła następnej konsoli ma się opierać przede wszystkim na 3D, to rzeczywiście nie ma jeszcze co wyskakiwać przed orkiestrę. Pozostaje zatem apelować do producentów telewizorów: spieszcie się z nowymi modelami i obniżajcie ceny. Pomożecie w ten sposób sobie, nam i Nintendo.

[źródło]

Reklamy

1 Response to “Nowe Wii? Nie zanosi się, ale jak już to 3D”


  1. 18 czerwca 2010 o 13:47

    Oj bez przesady. Gry zaprezentowane na E3 prezentują wysoki poziom w temacie grafiki, dzięki designowi, a nie rozdzielczości. Widać, że developerzy zaczęli podchodzić od dobrej strony do ograniczeń sprzętowych Wii 🙂


Comments are currently closed.

%d blogerów lubi to: