16
Czer
10

Sony ma rozmowy głosowe, ale nie chce ich pokazać? [aktualizacja]

Nie wszystko zdążyli ukryć...

Jedną z informacji, których wszyscy się spodziewali odnośnie premiery wzbogaconej usługi sieciowej Sony o nazwie PSN Plus, było potwierdzenie rozmów głosowych (niezależnie od gry) wchodzących w skład tego płatnego pakietu. Nic takiego się nie stało, więc sporo osób było zawiedzionych. Okazuje się jednak, że Sony prawdopodobnie miało takie plany, ale w ostatniej chwili z nich zrezygnowało.

Wydaje się to prawdopodobne, gdy obejrzymy powyższy obrazek pochodzący z holenderskiej strony programu PlayStation Plus. Co prawda Sony zdążyło już usunąć interesujący nas fragment, ale dowody pozostały. Zresztą sama strona wygląda na dostosowaną do informowania o czterech ważnych elementach usługi PSN Plus, a pomimo tego wypunktowane są jedynie trzy. Ten kluczowy dla nas brzmi tak:

„Zapraszaj znajomych do rozmów głosowych niezależnie od tego w jaką grę właśnie grają, nawet jeśli nie są subskrybentami usługi PSN Plus”

Dlaczego Sony nie powiedziało o tym na swojej konferencji? Nie wiadomo, możliwe, że napotkali jakieś problemy techniczne i zaczekają z ogłoszeniem, aż do wyjścia nowego firmwaru o numerku 3.40, który według informacji prasowych ma się pojawić 22 czerwca. Dla nas najważniejsze chyba jednak jest to, że rozmowy głosowe niezależnie od gier są jednak bliżej niż dalej i pozostaje tylko liczyć, że Sony nie będzie tego asa trzymać zbyt długo w rękawie. Już nawet im zapłacę za ten PSN Plus…

AKTUALIZACJA: Jak podaje Joystiq rozmowy głosowe niezależnie od gier zostały oficjalnie zapowiedziane i będą działać w grupie maksymalnie 4 osób. Jedyny haczyk to ten wspomniany powyżej, czyli sam chat musi zostać zainicjowany przez osobę opłacającą usługę PSN Plus, pozostałych 3 użytkowników nie musi tego robić.


3 Responses to “Sony ma rozmowy głosowe, ale nie chce ich pokazać? [aktualizacja]”


  1. 16 czerwca 2010 o 07:40

    tylko 4? słabiutko, liczyłem na 8 ;]


Comments are currently closed.

Twitter

Reklamy

%d blogerów lubi to: