08
Czer
10

Professor Layton urwie się spod opieki Nintendo?

Dotychczas przygody mojego ulubionego zagadkowego arcymistrza i jego ucznia Luke’a były wydawane poza Japonią przez Nintendo, na mocy współpracy z wydawcą Level-5. Teraz jednak może się to zmienić.

Deweloper otworzył niedawno oddział w Stanach Zjednoczonych i podobny krok planuje wykonać w Europie, czyli będzie miał już pełne możliwości do zajęcia się dystrybucją i wydawaniem gier z serii na obu tych terenach. Dzięki temu jest spora nadzieja, że Nintendo zostanie wyłączone całkowicie z układanki o nazwie Professor Layton.

Właścicielem praw do marki jest Level-5, ale umowa o współpracy z Nintendo wymagała od nich, by gry te ukazywały się wyłącznie na DSie. Jeśli jednak zostanie ona zakończona to sądzę, że porozwiązujemy sobie zagadki, również na innych platformach. Jakich? Najbardziej oczywisty wydaje się iPhone, na którym zresztą ostatnio wylądowała inna znana z DSa seria, czyli Pheonix Wright. Możliwe również, że PSP2 będzie następne w kolejce, o ile potwierdzą się plotki o ekranie dotykowym, choć to już chyba przesądzone.

[Develop]

Reklamy

3 Responses to “Professor Layton urwie się spod opieki Nintendo?”


 1. 1 busho
  8 czerwca 2010 o 12:55

  Sorry że nie na temat, ale mam pytanie do redaktorów. Ile jeszcze każecie czekać na następny podcast? Ludzie, zlitujcie się, jestem na głodzie hehehe.

 2. 2 inzynierR
  8 czerwca 2010 o 13:18

  hmmm.. noto teraz będzie pytanie 3ds czy psp2???
  No właśnie 3DS na E3 2010?

 3. 3 deusz
  8 czerwca 2010 o 16:13

  iPhone i zagadki sterowane akcelerometrem…? Nice 🙂


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: