27
Maj
10

Tegoroczny plakat Tokyo Game Show jest… dziwny

Zwykle kilka miesięcy przed targami CESA, organizator Tokyo Game Show, prezentuje plakat reklamujący nadchodzące wydarzenie. W tym roku przebiegło to podobnie, tylko wybór wydaje się dość… dyskusyjny. Grafikę możecie zobaczyć powyżej. Cyber-idolka z kilkoma rękami, pisząca na klawiaturze, trzymająca pada i joystick, posiadająca nienaturalnie umięśnione uda, a do tego cieniutkie stópki… Wszystko to na oczojebnie różowym tle z zaznaczonymi na dole budynkami przyszłości. Jak dla mnie lipa straszna, prezentująca poziom niżej aniżeli Jetsonowie. Na dodatek rodzin z dziećmi to raczej nie zachęci. W rozwinięciu zeszłoroczny wybór. O niebo lepszy.

PS. No i jeszcze hasło. GAMEは、新章へ, czyli „GRY wchodzą w nowy rozdział”.

Reklamy

7 Responses to “Tegoroczny plakat Tokyo Game Show jest… dziwny”


 1. 1 deusz
  27 Maj 2010 o 14:23

  Matko, na targi z takim plakatem to ja bym się bał iść :p

 2. 2 SimonX
  27 Maj 2010 o 14:26

  hehehe „nowy rozdział” a plakat jakby sprzed paru dekad 🙂

 3. 3 dzikq
  27 Maj 2010 o 14:52

  Mnie się podoba 😀

 4. 4 igor
  27 Maj 2010 o 17:16

  a mi sie podoba, choc fakt, nie pasuje na takie targi – jest mooocno oldskulowy, no i bardziej wyglada na plakat promujacy targi anime. BTW, co oznacza ten podpis? Bo widze, ze zmienili slogan.

  • 5 adekk
   27 Maj 2010 o 18:06

   Po chwili przyglądania się i porównywania kresek doszedłem do wniosku, że oznacza to co napisał Tap-Chan w PS 🙂
   „PS. No i jeszcze hasło. GAMEは、新章へ, czyli “GRY wchodzą w nowy rozdział”.”

   • 6 igor
    27 Maj 2010 o 21:30

    mea culpa, na komputerze na ktorym teraz operuje nie ma japonskich znakow, wiec mi umknelo.

    zreszta to ciekawe – „nowy rozdzial” a na plakacie widac, ze skupiono sie na tradycyjnych metodach sterowania, kiedy na zachodzie ludzie sa podnieceni „move’em” i natalem.

 5. 7 rigg
  28 Maj 2010 o 03:29

  mi nie przypadł do gustu, lubię anime, ale niekoniecznie na plakacie związanym z targami growymi, może w Japonii to przechodzi na porządku dziennym… W każdym razie plakat wydaje się pokazywać postać gracza jako avataro-cyborgo-kontroler sterowany przez jego jaźń poruszającą się w różnych sferach jego aktywności (sieci, mediów, realu, gier), co mają symbolizować fioletowe ramiona. Palce dziewczyny jako analog sticki i kolorowe odpowiedniki przycisków playstation oraz joysticki na udach to potwierdzają, więc nawiązanie do natala i move, sterowania ruchem jest. Kolorystyka mi nie odpowiada, ale to już inna sprawa…


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: