25
Maj
10

Insomniac Games pracuje nad nową multiplatformową grą!

To nie jest TA gra.

Znacie ich dobrze, bo stworzyli takie serie jak Spyro the Dragon, Ratchet & Clank oraz Resistance, a teraz planują całkowicie nową grę, która ukaże się nie tylko na PS3, ale również na Xboxie 360. Na podstawie umowy z EA Partners wydawcą będzie Electronic Arts, a prawa do dalszego rozwoju serii pozostaną w rękach Insomniac Games, więc zachowają oni pełną niezależność.

Myślę, że większość z nas podejrzewała, że wydarzy się to prędzej czy później. Obecnie nie opłaca się produkować gier wyłącznie na jedną platformę, a współpraca z Sony, choć na pewno bezpieczna to pozbawiała dewelopera praw do marek, nad którymi pracował. Teraz będą mieli coś na własność, choć jak wspomina Ted Price nie zapominają o PlayStation i nadal będą kontynuować prace nad grami na wyłączność.

Możemy zatem nie martwić się o Resistance 3, choć Ted poinformował, że wszystkie przyszłe projekty firmy będą miały dłuższy cykl produkcyjny, aby były bardziej dopracowane. To może oznaczać, że nie zobaczymy go jednak już tej jesieni, jak wychodziłoby z grafiku produkcyjnego firmy, czyli jednego tytułu pod koniec każdego roku – Resistance: Fall of Man, Ratchet & Clank: Tools of Destruction, Resistance 2, Ratchet & Clank: A Crack in Time

[EApl, Insomniac Games]

Reklamy

1 Response to “Insomniac Games pracuje nad nową multiplatformową grą!”


  1. 1 abc
    26 Maj 2010 o 12:24

    Czekam niecierpliwie :). Cieszy to, że wydłużają sami sobie czas. W rok nie da się zrobić mega hitu.


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: