25
Maj
10

A jednak, J Allard i Robbie Bach odchodzą z Microsoftu

Plotki potwierdziły się. J Allard odchodzi z Microsoftu. To on uświadomił lata temu Billowi Gatesowi jak istotny stanie się internet i przekonał go do wejścia w rynek konsol. Allarda można śmiało uznać za ojca Xboxa, ale nie jest to jego jedyny dorobek w firmie – na swoim koncie ma on też odtwarzacz Zune, nadchodzącą rodzinę telefonów KIN czy – niestety – anulowany tablet Courier. Mi Allard zawsze będzie się kojarzył z wyluzowanym gościem w bluzie z kapturem, siedzącym na scenie na ziemi podczas konferencji zapowiadającej Xboxa 360. Troszkę szkoda, że taki mózg odchodzi z Microsoftu, chociaż ponoć ma on nadal utrzymywać kontakt z firmą, pełniąc rolę doradcy. Wcześniej mówiono, że odejście Allarda związane jest z zaprzestaniem prac nad ww. Courierem. Sam zainteresowany zaprzeczył i stwierdził, że pragnie rozwijać swoje zainteresowania, w tym sporty ekstremalne.
Drugą osobą opuszczającą Microsoft jest Robbie Bach, dyrektor działu Entertainment & Devices. Oficjalny powód to odejście na emeryturę – wcześnie jak na 48-latka. Jak stwierdził Bach, nie był on wcale zachęcany do odejścia, to była wyłącznie jego deyzcja.
No cóż, nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć obu panom jak największych sukcesom, czymkolwiek się teraz nie zajmą.
Reklamy

1 Response to “A jednak, J Allard i Robbie Bach odchodzą z Microsoftu”


  1. 1 inzynierR
    26 Maj 2010 o 11:26

    Jeśli panowie byli na takich „fajnych” stanowiskach to takie wczesne emerytury są jak najbardziej możliwe.. Ale jeśli byli jednak aktywnymi, kreatywnymi kolesiami, szczególnie Allard, to nie wierzę, że wytrzymają „nic nie robienie”… spodziewałbym się w związku z tym, że Courier wyjdzie gdzie indziej i pod inną nazwą ;] podobno jakiś czas temu RIM (blackberry) zamówił jakąs niewyobrażalną ilość ekranów dotykowych o wymiarach zbliżonych do iPad’a ;]


Comments are currently closed.

Twitter

Reklamy

%d blogerów lubi to: