16
Maj
10

Czytelnia #3

Trzecia część Czytelni wydaje mi się dotychczas najbardziej interesująca. Ukazało się w ostatnim czasie sporo ciekawych tekstów, toteż i ich podsumowanie znalazło się u nas nieco wcześniej niż można było się spodziewać. Szczególnie polecam miłośnikom Phoenix Wrighta, Mario, samurajów i Michaela Pachtera. Ale nie tylko, miłej lektury!

Phoenix Wright’s Objection – piekielnie interesujący tekst, zwłaszcza dla miłośników serii przygodówek Phoenix Wright. Czy wiedzieliście jak bardzo gry Capcomu odzwierciedlają japoński system sprawiedliwości? I jak bardzo jest on wypaczony? Ja nie miałem na ten temat zielonego pojęcia, ale 99% spraw zakończonych skazaniem nie brzmi zbyt wiarygodnie. Jak można wyczytać, nawet w tak bardzo uczciwie usposobionym narodzie jest miejsce na patologie na wysokim szczeblu. Nieskuteczni obrońcy, wszechmocni prokuratorowie i decydująca moc zeznań. Przeczytajcie, aby przekonać się jak ewidentnie Capcom inspirował się prawdziwą sytuacją w japońskich sądach.

Being Michael Pachter – Michael Pachter to gość, z którego przede wszystkim lubimy się naśmiewać. Ale spokojnie, to tylko ironia, wiemy bowiem, że przewidywanie kiedy wyjdzie nowa konsola to nie jest jego podstawowe zadanie w pracy. W tym wywiadzie nareszcie poświęcono trochę miejsca także Michaelowi i temu, czym się na co dzień zajmuje. Polecam wszystkim, którzy widzą w nim jedynie opętanego szczęściarza, który wiedział kiedy i w jakim miejscu się znaleźć. Analityk sam narzeka, że brakuje mu konkurencji, więc skoro któryś z Was czuje się na siłach, to może warto spróbować stanąć z nim w szranki? A potem machnąć kilkuset stronicowy raport na temat rynku. To nie jest taka prosta sprawa. Przynajmniej, jeśli nie jest się Emielem.

Way of the Samurai 3’s Execution of All Things – To ogromnie wstydliwe wyznanie, ale nie grałem nigdy w Way of the Samurai. Zawsze chciałem, ale jakoś tak w momencie premiery wszystkich części miałem coś innego do roboty. Niedawno ukazała się część trzecia i chociaż recenzje nie są jej zbyt przychylne, to jak widać gra Acquire ma swoje drugie dno. Myśleliście, że GTA lub Fallout to gra o wolności? Autor artykułu się z tą tezą zupełnie nie zgadza i przedstawia nam zabawkę, jaką jest WotS3. To, jak się nią będziemy bawić zależy wyłącznie od nas. I chociaż nie cierpię sandboxów, to nabrałem ochoty na zakup. Tym bardziej, że ceny już mocno spadły.

The True Face of Mario – Mario zna każdy. Jednym jednak wystarcza obcowanie z grami, w których występuje, podczas gdy inni, bardziej oddani fani chcą więcej. Na przykład dowiedzieć się dokładnie skąd pochodzi imię najsłynniejszego protagonisty w historii gier. Tutaj sprawa została w miarę możliwości dokładnie zbadana i wygląda na to, że Mario Segale, Amerykanin włoskiego pochodzenia zarządzający nieruchomościami stał się inspiracją dla Nintendo of America. Chcecie na dodatek wiedzieć jak wyglądał? Klikajcie.

Reklamy

7 Responses to “Czytelnia #3”


 1. 16 Maj 2010 o 19:34

  W końcu pochodzenie Mario przestało być tajemnicą.
  Pewnie gdyby growy Mario także został specjalistą od nieruchomości to by od razu wiedział w którym zamku jest księżniczka. A hydraulik wiadomo – każą pójść tam, naprawić to… Oczywiście nie mam nic do hydraulików.

 2. 2 Bloodergo
  16 Maj 2010 o 22:14

  Pani na zdjęciu ma dziwne skarpetki ;o.
  :>

 3. 3 Mariusz Stępień
  16 Maj 2010 o 23:03

  …i sweterek jej się zmechacił

 4. 4 abc
  16 Maj 2010 o 23:05

  Czemu zawsze jak gdzieś kliknę w okolicy obrazka to mi się odpala dany obrazek, a cofnięcie nie wraca na główną? Akurat w tym przypadku, fajnie że tak się stało ( 🙂 ), no ale no ej. Ładne nogi, ale po co jej buty do moonwalku.

  I jeszcze jedno, choć wiem, że to nie miejsce: niech link się zmienia, a nie cały czas irytujące niezgrani.pl.

 5. 16 Maj 2010 o 23:14

  to o Pahterze juz czytalem, za reszte linkow dziekowac.

 6. 6 Emiel
  16 Maj 2010 o 23:39

  Linki naprawdę ciekawe, dużo bardziej trafiły w mój krąg zainteresowań niż #2.


Comments are currently closed.

Twitter

Reklamy

%d blogerów lubi to: