05
Maj
10

impuls: Sword & Poker 2

Sword & Poker 2 to gra oparta na prostej, aczkolwiek świetnie sprawdzającej się w wielu przypadkach na AppStorze koncepcji. Weźmy jakąś prostą grę (poker, wąż, cokolwiek), odrobinę ją urozmaićmy i dodajmy elementy RPG, i historię. I się sprzeda. O matko, jaką ja mam nadzieję, że to się sprzeda! Sword & Poker 2 to najlepsze co przytrafiło się mojemu iPhonowi od pewnego czasu i mam nadzieję, że i Wy zaraz złapiecie bakcyla.

Co w dziele GAIA jest takiego, że od kilku dni nie mogę się od niego oderwać?

 • System – zasady gry w klasycznego pokera zna zapewne większość z nas – zbieramy pary, dwie pary, strity i inne trójki. Aż do pokera. Tutaj ten pomysł przekuto na prawdziwie planszową modłę, stawiając nas przed planszą 5 na 5 pól. Na początku losowane jest 9 kart, które zajmują środkowe pola. Naszym i oponenta zadaniem jest tak zapełnić w turach resztę, aby na przestrzał (czyli z 5 kart) uzyskać jakąś z figur pokerowych. Dzięki temu zadajemy oponentowi obrażenia, jeśli jego energia spadnie do zera – umiera. Proste i dość losowe, ale cholernie wciągające. Tym bardziej, że poza podstawowymi zasadami zawarto różne smaczki.
 • Otoczka RPG – samo rzucanie kart na stół prawdopodobnie stałoby się prędko powtarzalne. Na szczęście zadbano o to, abyśmy grali przeciw wielu oponentom (wyjętych żywcem z klasycznego fantasy), którzy posiadają rozmaite moce. Także i my z rozwojem gry zdobywamy nowe bronie (więcej zadawanych obrażeń), tarcze (wiadomo), więcej punktów życia oraz nowe czary (np. podwojenie obrażeń za dany atak, leczenie itd).
 • Oprawa – jest bardzo estetyczna, kolorowa i czytelna. Przyciski wciska się bez problemu i nie zdarza się pomylić w trakcie zabawy. Tylko wyłączycie po pewnym czasie muzykę. Jeden kawałek podczas walk może spowodować przedwczesne siwienie.
 • Długość – sam jeszcze nie przeszedłem gry, a od 3 dni mało co robię poza układaniem kart w każdej wolnej chwili. Poziom trudności jest tak wyważony, aby nie było zbyt trudno i byśmy mogli dość swobodnie przesuwać się do przodu. Frustracji brak.
 • Tempo – rozgrywka toczy się bardzo szybko i nie denerwuje nas czekanie na oponenta. W każdej chwili można też grę wyłączyć i powrócić do niej w tym samym momencie. Idealnie sprawdza się zarówno w szybkich sesjach jak i relatywnie dłuższych posiedzeniach
 • Cena – obecnie w promocji -50% – za 1.59 euro. Nie można za tyle tej gry nie kupić. Ba, nie wyobrażam sobie jej nie kupić za dwa razy tyle.

Wymieniłbym jeszcze tryb multi, ale go nie testowałem. Co nie zmienia faktu, że możemy zasiąść przy jednym telefonie po dwóch jego stronach z towarzyszem i grać przeciwko sobie. Jeśli to też nie jest zabawne, to mi kaktus na dłoni wyrośnie. Nawet się za długo nie zastanawiajcie. Po prostu kliknijcie tutaj i będzie po sprawie. Genialne.


5 Responses to “impuls: Sword & Poker 2”


 1. 5 Maj 2010 o 19:28

  Czekam na erpegowego sapera.
  A pomysł na miecz&poker pochwalam, choć mam wrażenie że takie gry są kopiowaniem inwencji z Puzzle Questa. Cóż, grunt że grywalne.

 2. 2 Merib
  5 Maj 2010 o 22:15

  Świetna gra, kupiłem jakiś tydzień temu i jestem na piątym poziomie.
  Denerwują tylko brokuły i szalone marchewki jako wrogowie, wolę chyba tradycyjnych wrogów czyli zombie czy jakieś potwory 😉

 3. 3 Beniamin Durski
  5 Maj 2010 o 22:38

  Nie załapałem się na 2 na razie, ale wciąż ogrywam kupioną za 0,79 Euro jedynkę i uważam, że jest to jedna z niewielu gier na iPhonie, które zabrałbym na bezludną wyspę :).

 4. 4 deusz
  6 Maj 2010 o 10:29

  Kupiłem dzisiaj i na razie nie jest źle, ale rewelacji też nie widzę. Musze chyba jeszcze troszkę powalczyć;)


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: