19
Kwi
10

Cultura del videogioco! czyli prawie Mona Lisa Turbo


Niektórzy usilnie próbują przekonać cały świat, że gry wideo to sztuka i kropka. Inni, jak jakiś tam Shigeru Miyamoto z kolei mówią, że nigdy tak nie uważali. Wyżej podpisanemu jest to kompletnie obojętne i tak naprawdę pojęcie „sztuki” jest subiektywne w wielu przypadkach, nie tylko gier, toteż nie ma co dramatyzować i się napinać. Zawsze można jednak obejrzeć wysiłki włoskiej organizacji AIOMI, która dosłowny jak kopnięcie w twarz przykład sztuki chce skojarzyć z poczciwym Duck Huntem. Niezłe, ale wolę bardziej subtelne akcje.

[źródło]


3 Responses to “Cultura del videogioco! czyli prawie Mona Lisa Turbo”


 1. 1 Mariusz Stępień
  19 kwietnia 2010 o 18:45

  Niezłe, ale lepsze by było, gdyby Mona czasem zachichotała 🙂

 2. 19 kwietnia 2010 o 19:38

  sam miałem opory z nazywaniem gier sztuką… ale czemu nie? POd sztukę podpadać może nawet opakowanie po mleku (product design)… a powyższy filmik słaby, wykonanie nieciekawe, jak w reklamie produktu z biedronki

 3. 3 spaulding
  19 kwietnia 2010 o 21:21

  myślę, że w tym spocie nie chodzi o postawienie znaku równości między moną a duck huntem 😉 raczej o uświadomienie, że duck hunt też jest kulturowo ważny. Mnie to przekonuje, rzeczywiście wykonanie mogłoby być lepsze, ale ważniejsze jest treść chyba?. Ogólnie gracze dzielą się na takich co na siłę chcą gloryfikować gry (myśleć o nich jak o sztuce itd.) albo na tych co negują to całkowicie i widzą tylko „fun”. Ważne żeby gry pozostawić grami i zaakceptować je takimi jakie są a znajdywaćw nich takie ważne elementy dla kultury (kultura popularna też może być sztuką)jak duck hunt czy pong :). Przynajmniej ja tak myślę.


Comments are currently closed.

Twitter

Reklamy

%d blogerów lubi to: