10
Kwi
10

Co dotychczas wiemy o Bulletstormie

No i powiedzcie, że to nie wygląda jak Gears of War 2

CliffyB pochwalił się, że Gears of War 3 to nie będzie jedyna zapowiedź od Epic Games i powinniśmy oczekiwać jeszcze jednej gry. Łatwo było się domyślić, że chodzi o nową produkcję People Can Fly, o której pierwsze informacje ujawnił właśnie Game Informer. Szykowany na 2011 rok Bulletstorm na pewno zainteresuje wszystkich fanów strzelanin z perspektywy pierwszej osoby.

Z rzeczy oczywistych wiemy, że:

 • gra będzie miała premierę w 2011 roku
 • wydawcą jest Electronic Arts
 • platformy docelowe to PC, PS3, Xbox 360
 • Bulletstorm to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby
 • wykorzystano niezwykle plastyczny silnik Unreala
 • wszystko dzieje się w odległej przyszłości, tym razem zdecydowano się na 26-ty wiek

Troszkę o historii:

Świat oglądać będziemy z oczu Graysona Hunta dowódcy oddziału do zadań specjalnych o nazwie Dead Echo. Odgórną kontrolę nad nim sprawuje generał Serrano, będący swego rodzaju postacią pokroju Imperatora z Gwiezdnych Wojen – grający pod publiczkę dla Konfederacji Planet i jednocześnie potajemnie wydający rozkazy egzekucji na ludziach. Ponieważ w tego typu historii zawsze coś musi pójść źle to pewne wydarzenia fabularne powodują, że Grayson Hunt decyduje się nie wykonać rozkazu generała Serrano i zostaje oskarżony o zdradę. 10 lat później jest już tylko zapijaczonym kosmicznym piratem, któremu w bardzo nieprawdopodobnych okolicznościach udaje się doprowadzić do rozbicia swojego statku kosmicznego oraz statku Serrano na planecie zwanej Stygia. Tutaj wkraczamy my i jak możecie się domyśleć musimy nakopać tym złym.

Troszkę o rozgrywce:

 • System walki będzie opierać się na ślizganiu się po ziemi, kopaniu przeciwników i używaniu energetycznej smyczy/bicza do przyciągania lub wyrzucania w powietrze przeciwników. Wszystko to będziemy robić pozostając w widoku z pierwszej osoby.
 • Te specjalne ataki mają prowadzić do zdobywania większej liczby punktów umiejętności zużywanych do ulepszeń ofensywnych lub defensywnych. Prosty atak to +10 punktów, strzał w głowę to +50, podobnie jak strzał w odlatującego po kopniaku przeciwnika. Możliwości ma być mnóstwo, a Bulletstorm zdecydowanie będzie zachęcał do zabawy z przeciwnikami i rozwalania ich na różne sposoby.
 • W grze zabraknie trybu kooperacji, pomimo tego, że przez całą rozgrywkę towarzyszyć ma nam robot Ishi. Powód jaki podano to fakt, że często rozdzielamy się z naszym kompanem na dłuższą chwilę ( np. gdy jest on pożerany przez wielką bestię) oraz to, że wtedy konieczne byłyby cięcia w fabule.
 • Pojawi się fascynujący tryb multiplayer, o którym niestety PCF na razie nie może powiedzieć za wiele.
 • Większość akcji mamy oglądać pozostając w widoku z pierwszej osoby, chociaż nie zabraknie również scenek przerywnikowych w kluczowych momentach historii.

Graficznie gra prezentuje się całkiem obiecująco, ale niestety to co natychmiastowo rzuca się w oczy na pierwszych obrazkach to niesamowita zbieżność wielu elementów i ich projektów do Gears of War 2. Osobiście mam nadzieję, że Bulletstorm do 2011 roku nabierze charakteru i dzięki temu stanie się kolejną polską produkcją, która podbije świat.


3 Responses to “Co dotychczas wiemy o Bulletstormie”


 1. 10 kwietnia 2010 o 10:17

  Czyli takie polskie Gearsy.

 2. 2 wojtek
  10 kwietnia 2010 o 17:47

  mógłbym prosić aby w miare możliwości dodać jakis znak żałobny do banerka? dziękuje.
  p.s. nie, nie jestem żałobnikiem walczącym o nie wiadomo co. Zginał nasz prezydent.

 3. 3 Wynmacher
  10 kwietnia 2010 o 18:47

  I tak przynajmniej potrafią się zachować i postów nie ma, nie to co Polygamia.


Comments are currently closed.

Twitter

Reklamy

%d blogerów lubi to: