20
Mar
10

PSP już niedługo w każdej szkole?

Ciekawostka jakich wiele, ale przynajmniej w końcu mamy kolejne zastosowanie dla kamerki w PSP. Connected Education stworzyło oprogramowanie o nazwie Second Sight pozwalające na naukę przy wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej.

Działa to podobnie jak w Invizimals, ale tutaj zamiast magicznej karty kamera odczytuje położenie kodów, które uruchamiają dany materiał wideo, audio czy po prostu prezentują model w 3D. Nie będziemy rozważać czy ma to szanse zaistnieć w każdej szkole, ale warto zauważyć, że projekt już został wprowadzony w życie, a na stronie CED możecie znaleźć nawet „edukacyjne zestawy PSP” oraz cennik samego oprogramowania (od 150 do 500 funtów) w zależności od licencji.

Nie powiem pomysł jest o tyle fajny, że może uczynić zajęcia bardziej interaktywnymi i w końcu nudne, statyczne obrazki w książkach będą miały jakiś sens. Z doświadczenia jednak wiem, że pierwsze co bym próbował zrobić to podmienić kartę pamięci i odpalić sobie jakąś grę, gdy nikt nie patrzy.

Gdybyście chcieli się coś więcej dowiedzieć o tej technologii to warto sprawdzić prezentacje na stronie, ale  ostrzegam, że trochę wieje z nich nudą.

[źródło, ConnectedED]

Reklamy

1 Response to “PSP już niedługo w każdej szkole?”


  1. 21 marca 2010 o 10:15

    Fajne, wszystkie 8 osób z kamerką będzie mogło poszaleć :]


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: