17
Mar
10

Macie ochotę na jeszcze jedno okrążenie?

Wciąż jeszcze wygrzebuję zaległe informacje z GDC i natrafiłem na całkiem interesujące szczegóły o dodatku do PixelJunk Racers zatytułowanym 2nd Lap.

Dylan Cuthbert pochwalił się, że tym razem będziemy mieli już dostęp do trofeów, choć nie wiadomo czy sama gra również otrzyma darmową łatkę czy tylko wybrańcy, którzy kupią dodatek będą wynagrodzeni. Dodatkowo pojawi się możliwość wrzucania filmików na YouTube, która choć bardzo fajna to chyba trochę mało przydatna w moim odczuciu. Skorzystałem z niej raptem raz czy dwa razy przy swoich recenzjach, ale nigdy bezpośrednio jako gracz.

Sporo uwagi poświęcono trybowi ghost attack mode, w którym gracz po prostu może wrzucić „ducha” swojego przejazdu na serwer, by koledzy mogli go pobrać i ścigać się zaocznie. Wygląda na to, że również popracowano nad poziomem trudności w grze, bo gracze skarżyli się na problemy z jej ukończeniem. 2nd Lap ma być do kupienia za niewielką cenę – Dylan wspomina o koszcie rzędu 1-2$. Premiera przewidziana jest na okolice kwietnia.

Ja osobiście do końca do Racers nigdy nie byłem przekonany. Główny powód to prawdopodobnie fakt, że pierwsza gra z serii raczej skupia się na zabawie, gdy wpadną kumple, a nie pełnoprawnej rozgrywce dla pojedynczego gracza. Niby nie jest to wadą, ale jednak Q Games zdecydowanie lepiej sprawdza się w dostarczaniu rozgrywki dla pojedynczego gracza (w pozostałych grach kooperacja to tylko dodatek lub wręcz ciekawostka). Planuję jednak ponownie zasiąść do Racers jak tylko ukaże się 2nd Lap, szczególnie, że cena ma być odpowiednio niska.

PS Dla zainteresowanych osób poniżej znajduje się trailer podstawowej gry.

[źródło]

Reklamy

1 Response to “Macie ochotę na jeszcze jedno okrążenie?”


  1. 1 Mariusz Stępień
    18 marca 2010 o 12:31

    PixelJunk’owo ostatnio się tu zrobiło 🙂

    „Niby nie jest to wadą, ale jednak Q Games zdecydowanie lepiej sprawdza się w dostarczaniu rozgrywki dla pojedynczego gracza (w pozostałych grach kooperacja to tylko dodatek lub wręcz ciekawostka)” – sprzeciw! W Monsterki o wiele fajniej gra się we dwoje, powiedziałbym wręcz, że ta gra została przygotowana specjalnie pod tym kątem. Eden – to samo, skakanie po gałązkach z towarzyszem/towarzyszką daje mnóstwo frajdy. Jedynie Shooter wydaje się być lepszy dla samotników, próbowałem grać na 2 osoby i jednak to nie jest to.


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: