12
Mar
10

Kolejne świetne gry wylądują na PlayStation Network i Xbox Live Arcade (Monkey Island, Sam & Max, Clash of Heroes)

GDC dostarczyło nam kilku dobrych informacji, jeśli chodzi o usługę sieciową Sony i gry, które wcześniej omijały PlayStation 3. Niedawno wspominałem o grach, które początkowo ukazują się na Xbox Live Arcade, by potem już jako sprawdzone tytuły wylądować również na PSNie i podobnie będzie w przypadku The Secret of Monkey Island: Special Edition.

Bez bicia mogę się przyznać, że gry na Xboksie nie skończyłem, ale tak naprawdę trudno mi znaleźć konkretny powód dlaczego. Z tego typu produkcjami czasem tak jest, że jak jakiś inny tytuł nas od nich odciągnie to trudno o powrót. Jeśli jednak nie graliście to serdecznie polecam, bo to klasyk w świetnej ulepszonej oprawie audiowizualnej. No i poza tym warto się przygotować przed nadchodzącą częścią drugą, która już bez przeszkód wyląduje równocześnie na wielu platformach.

Również Sam & Max po raz pierwszy odwiedzą PS3 i co ciekawe w całkowicie nowym sezonie (to już trzeci) o nazwie The Devil’s Playhouse. Niestety na razie nic nie wiadomo na temat tego, czy poprzednie epizody trafią również na PSN, ale widząc jak sezon trzeci ma być ekskluzywny (jeśli chodzi o konsole, bo na PC wyjdzie) dla PS3 to można podejrzewać, że w tym przypadku będzie trzeba obejść się smakiem. Takie podejście może satysfakcjonować jedynie posiadaczy obu konsol. Reszta albo zagra tylko w część przygód Sama & Maxa albo będzie nadrabiać na PC.

Ciekawostką jest to, że już 18 marca będziemy mogli za pośrednictwem PS Store złożyć zamówienie przedpremierowe (pierwszy raz!) i zapłacić 29.99$ za cały sezon zamiast 34.99$. Na razie nie wiemy czy podobna oferta będzie dostępna w polskim PS Store. Pierwszy epizod pojawi się dopiero w połowie kwietnia, więc trochę czasu do namysłu jeszcze macie, a poniżej trailer na zachętę.

Ostatnią grą, którą z pewnością powinniście się zainteresować jest Might & Magic: Clash of Heroes, czyli jak dla mnie najlepsza gra 2009 roku, jeśli chodzi o DSa. Twórcami jest Capybara Games, czyli ta sama ekipa, która dostarczyła rewelacyjne Critter Crunch na PSN. Gra łączy ze sobą świetnie elementy strategii, gry logicznej i rozwoju postaci. Zmiany względem wersji na DSa dotyczyć będą przede wszystkim oprawy, która zdecydowanie wypiękniała i rozgrywki multiplayer, która na przenośnej konsoli Nintendo była niezbyt wyważona przez zbyt silny ekwipunek dla niektórzych postaci. Sądzę, że może to być jedna z najlepszych gier w usługach sieciowych Sony i Microsoftu, jeśli chodzi o 2010 rok, więc miejcie ją na oku.

Reklamy

3 Responses to “Kolejne świetne gry wylądują na PlayStation Network i Xbox Live Arcade (Monkey Island, Sam & Max, Clash of Heroes)”


  1. 1 SimonX
    12 marca 2010 o 13:21

    Nie rozumiem… S&M sezon 3 będzie tylko na PS3? Co to za bezsens?

  2. 2 Tartaq
    13 marca 2010 o 09:37

    woow woow Le Chuck !


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: