03
Mar
10

Twórcy Tony Hawk Ride żyją w innym świecie

Robomodo, czyli deweloper, który odpowiada za ostatnią, tragiczną (metacritic: 44) grę z serii Tony Hawk naprawdę mnie dzisiaj zadziwił. W jednym krótkim tekście złamali chyba wszystkie znane mi prawa rynku i nie poprzestali na tym!

Zaczęło się od określenia „wysoka sprzedaż”, a przypomnijmy, że gra na wszystkich platformach, na których wyszła sprzedała się w pierwszym miesiącu w liczbie zastraszająco niskiej – 115 tysięcy sztuk. Potem wcale nie było lepiej, bo padły takie słowa jak „sukces handlowy”, który Robomodo zapewne odczytuje inaczej niż cena wyjściowa wynosząca 120$ oraz premiera jedynie w określonych państwach.

Na koniec firma pochwaliła się, że wbrew ogólnemu pędowi do zwalniania pracowników, oni powiększają swój zespół deweloperski, aż o 17%. Szczególną uwagę zwróćcie na liczbę, która może być pewną wskazówką dlaczego Tony Hawk Ride tak bardzo się nie udał. Do sześciu wystarczy dodać jeden, aby otrzymać wzrost o 16,666%, czyli w zaokrągleniu 17%. Arytmetyka wskazuje, że Robomodo liczy obecnie 6 pracowników, co zresztą zgadza się z analizami Gamasutry, która podała, że studio miało 5 założycieli i już raz zaliczyło wzrost o 20%!

Tak, teraz już powoli zaczyna to do mnie docierać. Tylko nieliczni są godni wejść do świata Robomodo. Reszta niestety nigdy nie pojmie geniuszu Tony Hawk Ride.

[źródło]

Reklamy

2 Responses to “Twórcy Tony Hawk Ride żyją w innym świecie”


 1. 1 SimonX
  3 marca 2010 o 07:32

  Czy ten Tony Hawk jeszcze liczy się w tym sporcie, czy on juz tylko kiepskie gry patronuje?
  Ze Ride będzie wielka wtopą byłem pewien, gdy tylko dowiedziałem się więcej o tej grze z zapowiedzi. Dziwne, że twórcy tego nadal nie chcą zobaczyć. Chyba potrzebują jeszcze większej klęski… Skąd oni wezmą pieniądze, na drugą cześć, na pierwszej chyba nie zarobili? 🙂

 2. 2 ethnoe
  3 marca 2010 o 10:12

  Zastanawiam się jak wielką kupę kasy musi zgarniać Tony za sygnowanie swoim nazwiskiem tych gier, od THPS4 ta seria jest na równi pochyłej. Czy może to kwestia sławy? Bo kasy mu raczej nie brakuje.


Comments are currently closed.

Twitter

Najpopularniejsze wpisy

Reklamy

%d blogerów lubi to: